Full sats på Årvoll Skole!
Gleden er stor hos Rikt når skoler velger å satse fullt ut på pedagogisk utvikling. Vi jobbet med alle lærerne på Årvoll Skole 15. august og 16. august og hadde noen fantastiske dager med dem før skoleoppstart.

Lærere på 3. – 7. trinn reflekterer rundt temaet samfunnsutvikling
Årvoll skole ligger i Groruddalen og er en 1. til 10. trinn-skole. Den åpnet i 1955, og hadde stadig behov for utvidelse på grunn av jevn vekst. Den store skolen har som visjon «med blikk for alle». Det er gøy at vi, med vårt opplegg og vår metodikk, får være med på prosessen for hjelpe de med dette.
Rikt ser hvordan hele skolen får et løft når alle lærerne på trinnene prioriterer og utvikler den pedagogiske praksisen sammen. Vi ser gevinsten av å være sammensveiset, i stedet for å jobbe individuelt med forskjellige metoder for sin klasse.
Inndelingen er slik at lærerne på 1. til 2. trinn, 3. til 7. trinn
og ungdomsskolen får hver sine pedagogiske veiledere
med hvert sitt opplegg som hjelper lærerne med å tilrettelegge
en gjennomtenkt arbeidsmetodikk.

Lærerne i dyp konsentrasjon i det de former et eget opplegg
Likevel er det ved å tilpasse opplæringen til de forskjellige elevgruppene vi ser gode resultater på kort tid – derav inndelingen vi gjennomfører. Slik får elevene langt større utbytte av undervisningen, og vi ser en økning av den ønskede elevaktiviteten.
Videre gleder vi oss til å møte elevene på Årvoll Skole!
Legg igjen et svar
Want to join the discussion?Feel free to contribute!